Бібліотека ім. В. Маяковського

«Читайте! І нехай у вашому житті не буде жодного дня коли б ви не прочитали хоча б сторінки з нової книги!» © К. Г. Паустовський

Мистецька акція «АРХІТЕКТОР ВЛАДИСЛАВ ГОРОДЕЦЬКИЙ»

gorodezki_01

 

 

 

 

 

 

 

9 жовтня 2013р. о 14.00 у музеї Лесі Українки(адреса:вул. Саксаганського,97) в рамках міжнародного проекту «Видатні поляки-кияни» відбудеться мистецька акція. Вхід вільний. Автор  проекту та ведуча – залужений працівник культури України та Польщі Вікторія Радік.

Изображение

Городецький Владислав Владиславович

Народився 23 травня (за новим стилем 4 червня) 1863, с. Шолудьки на Поділлі — український і польський архітектор, підприємець, меценат, поляк за походженням. Автор будинку з химерами та Римо-католицького собору святого Миколая у Києві. Лешек Дезидерій Владислав Городецький таким було його повне ім’я.   Рід Городецьких належав до католицької шляхти гербу Корніц.

Изображение

Після закінчення реального училища Святого Павла в Одесі та Імператорської академії мистецтв у Петербузі (1890) Городецький переїхав до Києва, де жив і плідно працював впродовж майже 30 років.   1920 року Городецький емігрував до Польщі, де очолив проекторське бюро американської фірми «Генрі Улен і К°» (інвестиції в розбудову зруйнованого війною міського господарства). За його кресленнями збудували водонапірну вежу й торгові ряди в Пьотркові-Трибунальському, м’ясокомбінат у Любліні, лазню у Згєжу (Zgierz) та будинок казино в Отвоцьку.

1928 року та сама американська компанія запросила Городецького на роботу до Персії (Іран) на посаду головного архітектора «Синдикату зі спорудження Перських залізниць». Владислав Городецький похований на римо-католицькому цвинтарі Долаб у Тегерані.

В Україні В.Городецький спорудив понад 30 будівель. Найбільш відомі архітектурні споруди зведені архітектором Городецьким Римо-Католицький собор Святого Миколая та  «Будинок з химерами».

Джерела:

wikipedia.org

http://prostir.museum/ua/event/1060

Advertisements

About Mayakovsky library

Публічна бібліотека ім. В. Маяковського (ЦБС Дніпровського району міста Києва)

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

Інформація

This entry was posted on Жовтень 8, 2013 by in Информация.

Навігація

Follow us

Перегляд блогу

  • 171,345 переглядів

Архіви

%d блогерам подобається це: