Бібліотека ім. В. Маяковського

«Читайте! І нехай у вашому житті не буде жодного дня коли б ви не прочитали хоча б сторінки з нової книги!» © К. Г. Паустовський

Українці у Facebook просять Finnair зберегти зображення Марії Приймаченко на своїх літаках

Українські користувачі мережі Facebook хотіли б, щоб зображення Марії Приймаченко, яке використовувала від свого імені з 2007 року фінська компанія Marimekko, не зникало з літаків фінського перевізника Finnair. По це свідчить опитування, яке проводиться на офіційній сторінці проекту про народне мистецтво «Рукотвори» у мережі Facebook. Переважну більшість голосів здобуває варіант, у якому люди наполягають, що було б добре просто вказати прізвище української народної художниці поряд із зображенням казкового лісу.

litak opituvannya

Звісно, українська громадськість не є стороною конфлікту і не бере участі у переговорах щодо відповідальності за плагіат фінської дизайнерки Христини Ізоли. Тому юридично не може вимагати збереження зображень. Але варто зауважити, що картини Марії Приймаченко — це глобальне явище у світовій культурі, є одним з проявів української народної культури і тому українці можуть мати неписане моральне право просити зберегти ці зображення. Тим паче, якщо вони надихають велику кількість людей.

Зауважимо від себе, що будь-який спосіб поширення української культури є позитивним явищем. Сам розголос цієї теми, можливо, дозволив відкрити очі на творчість Марії Приймаченко великій кількості людей в усьому світі незалежно від національності. А українцям показав, що їхнє народне мистецтво може бути конкурентноспроможним, сучасним, актуальним і викликати захоплення.

“Рукотвори”
Advertisements

About Владислав Недашковский

Поэт, художник, библиотекарь, журналист

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

Follow us

Перегляд блогу

  • 173,184 переглядів

Архіви

%d блогерам подобається це: