Бібліотека ім. В. Маяковського

«Читайте! І нехай у вашому житті не буде жодного дня коли б ви не прочитали хоча б сторінки з нової книги!» © К. Г. Паустовський

Джалапіта

Чи відомо вам хто такий Джалапіта? Ні? Тоді вам необхідно почитати оповідання Еми Андієвської про Джалапіту. Вікіпедія розповідає про твір так:
«Джалапіта – сюрреалістичний прозовий твір Емми Андієвської. Виданий вперше в Нью-Йорку у 1962 році, перевиданий в Україні в 2006 році львівським видавництвом «Піраміда». Твір був перекладений російською та французькою мовами. У книзі йдеться про якості та метаморфози доброго, гнучкого та наївного головного героя – Джалапіти, ім’я якого ймовірно походить із санскриту. Джалапіта також нагадує своїми якостями східні бачення святих чи богів».

Від себе додамо, що весь твір можна розібрати на цитати, які будуть влучними та доречними в будь-якій життєвій ситуації. До того ж приємно, що «Джалапіту» можна читати в будь-якій послідовності, не втрачаючи при цьому сенсу.

Давайте звернемось до тексту, щоб зрозуміти, що це такий за звір Джалапіта та з чим його їдять.

«Джалапіта живиться хмарами, і лапи у нього хмари, і руки у нього хмари, тому кожного разу у нього інше ім’я».

«Джалапіта універсальний. Він кожен з існуючих предметів і людей, але він не вони, він Джалапіта. Коли дві тисячі років тому пробували писати життєпис Джалапіти, то покинули, бо Джалапіта не вміщався в слово. Він виливався із слова, як тісто, і його кожного разу бігали шукати в небі і на землі. Джалапіту описати неможливо».

«Ім’я Джалапіти міняється від настрою, погоди і від того, на якій віддалі він перебуває від води».

«Джалапіту можна їсти. По Джалапіті можна ходити, він ландшафт».

«“Джалапіта робить світ плинним”, – сказали колись учені і, вирішивши приборкати Джалапіту в граматику, оголосили, що Джалапіта взагалі не Джалапіта, що походження його дуже підозріле, і не виключено, що він
постав з простого перекручення двох санскритських слів jali pitar, що означає батько води, і jali cara, той, що живе у воді. Коли Джалапіту почнуть відміняти, все в світі стане на свої місця, бо санскрит мова мертва і Джалапіта теж мертвий, сказали вони і розкрили книги. Але поки вони записували відмінки й вирішували походження слова Джалапіта, ім’я Джалапіти, щойно вписане в граматику, розрослося найніжнішою салатою, і вчені, забувши, що вони робили, і поскидавши окуляри, заслухалися, як грає вода в Джалапіті і як співають у ньому птахи».

«Озон – це Джалапіта. Який не встиг втілитися. Але вистачає лише подумати про Джалапіту, як він уже виймає руки й ноги з повітря».

Ема Андієвська – українська письменниця, поетеса та художниця, що працює у стилі сюрреалізму та герметизму. Створила власний світ поетичних та художніх образів у високо індивідуальній манері. Філософські, духовні та містичні теми є головними у творчості Андієвської. Авторка належить до важливих представників модернізму в українській літературі другої половини XX ст.

Творчість Еми Андієвської буде цікава як дітям, так і дорослим.

Почитати «Джалапіту» можна тут, або завітавши до нашої бібліотеки в будь-який зручний для вас час.

Advertisements

About Mayakovsky library

Публічна бібліотека ім. В. Маяковського (ЦБС Дніпровського району міста Києва)

6 comments on “Джалапіта

 1. Ольга
  Липень 13, 2011

  Требую “Камера, мотор!”

 2. Ольга
  Липень 13, 2011

  пишите проект – и к “Библиомосту!” 🙂

 3. Anna Taranenko
  Липень 20, 2011

  🙂 Хочете Джалапіту сфоткати?

  • V.Niedaszkowski
   Липень 21, 2011

   Ні, хочемо створити ролик-рекомендацію. Джалапіту сфоткати неможливо, але іноді його обличчя виглядає поміж хмарами. Тільки потрібно уважно дивитися. 🙂

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google+ photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google+. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

w

З’єднання з %s

Інформація

This entry was posted on Липень 12, 2011 by in Рекомендации and tagged , , , , .

Навігація

Follow us

Перегляд блогу

 • 173,184 переглядів

Архіви

%d блогерам подобається це: